فروشگاه آنلاین یانوس
  سبد خرید شما خلی است

راهنمای نصب دزدگیر اماکن سیم کارتی و بیسیم و …


admin-yanus
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
0 دیدگاه

یکی از مشکلاتی که اکثر مردم با آن دست و پنجه نرم میکنند، انتخاب یک شخص ماهر در زمینه نصب دزدگیر منزل یا نصب دزدگیر اماکن می باشد. از این رو شرکت وستا تکنولوژوی تصمیم گرفت بخش نصب خود را جهت خدمت رسانی به مردم عزیز فعال نماید و از بهترین نصاب دزدگیر منزل و دزدگیر اماکن برای خدمت رسانی به شما اقدام نماید. تا بتوانید بهترین سیستم های حفاظتی را داشته باشید.

شما با مطالعه این مقاله می توانید طریقه نصب دزدگیر منزل و دزدگیر اماکن آشنا شوید و خود تجهیزات را نصب کنید در صورت نیاز به تیم نصب می توانید با شماره های مجموعه تماس حاصل فرمایید

۰۲۱-۶۶۹۰۷۰۸۹-۰۹۱۲۳۸۵۲۸۷۱

دزدگیر چیست؟

امروزه وجود دزدگیر در منازل مسکونی، ادارات و اماکن مختلف به یکی از ضروریات تبدیل شده است. تقریبا می توان گفت که بیشتر منازل و اماکن و تمام ادارات به سیستم دزدگیر مجهز هستند. مهم تر اینکه نصب دزدگیر منزل یکی از کارهایی است که باید به درستی صورت گیرد. اگر نصب دزدگیر منزل و نصب دزدگیر اماکن به صورت صحیح انجام نشود،

داشتن آن بی فایده است. در این مقاله سعی ما بر این است که شما را با نحوه نصب دزدگیر منزل ، نصب دزدگیر اماکن، نصب دزدگیر بیسیم و نصب دزدگیر سیم کارتی آشنا سازیم.

اما پیش از آنکه در مورد نصب دزدگیر بیسیم و نصب دزدگیر سیم کارتی صحبت کنیم، باید ابتدا با دزدگیر آشنا شویم. ابتدا به این سوال پاسخ می دهیم که دزدگیر چیست؟ دزدگیر مجموعه ای از تجهیزات الکترونیکی است که کار اطلاع رسانی انجام می دهد.

این اطلاع رسانی در زمان شکستن قفل یا شیشه و عبور از یک محل خصوصی رخ می دهد. معمولا اطلاع رسانی به صورت بروز صدا که توسط آژیر صورت می گیرد و یا تماس با مراکز پلیس است.


برای آشنایی با زون بندی دزدگیر کلیک کنید.


مواردی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت عبارتند از:

 • نصب دزدگیر
 • نصب دزدگیر منزل
 • نصب دزدگیر اماکن
 • نصب دزدگیر سیم کارتی
 • نصب دزدگیر بیسیم

نصب دزدگیر

در دنیای دیجیتال امروزی نصب دزدگیر به یکی از مشاغلی تبدیل شده است که طرفداران زیادی برای خود دارد. امروزه تقاضای نصب دزدگیر بسیار بالا است علاوه بر این نصب آن تقریبا آسان است. همچنین برای راه اندازی این کسب و کار به سرمایه زیادی احتیاج نیست. این موارد باعث شده اند که شغل نصب دزدگیر در به یکی از مشاغل پرطرفدار تبدیل شود.

اگر می خواهید که به یک نصاب دزدگیر تبدیل شوید باید از تمام اجزاء تشکیل دهنده دزدگیر آگاهی کامل داشته باشید. همانطور که گفتیم دزدگیر ها در مکان های مختلفی استفاده می شوند و کارکردهای متفاوتی نیز دارند. در ادامه نحوه نصب دزدگیر در مکان های مختلف را توضیح خواهیم داد.


علت آلارم اشتباه دزدگیر اماکن را در یانوس بخوانید.


اجزای تشکیل دهنده یک دزدگیر

معمولا هر دزدگیری از یک پنل مرکزی، چشم دزدگیر، تلفن کننده، بلندگو، باتری اضطراری و… تشکیل شده است. هر کدام از این اجزاء کار خاصی را انجام می دهند و مجموع آن ها دزدگیر را می سازد.

 • پنل مرکزی

پنل مرکزی اصلی ترین بخش هر دزدگیری است که در جعبه ای مخصوص قرار دارد. تمام قسمت های دیگر دزدگیر به این پنل باید متصل باشند تا دزدگیر بتواند ورود غیرمجاز را تشخیص دهد.

 • تلفن کننده

دو نوع تلفن کننده خط ثابت و سیمکارتی برای دزدگیر ها وجود دارد. تلفن کننده خط ثابت به خط تلفن شهری متصل می شود. اگر ورود غیر مجاز تشخیص داده شود با شماره هایی که در آن ذخیره شده است تماس می گیرد. تلفن کننده سیمکارتی سرعت بالاتری نسبت به تلفن کننده خط ثابت دارد.

تلفن کننده سیمکارتی در کسری از ثانیه با شماره های ذخیره شده در آن تماس می گیرد. همچنین این نوع تلفن کننده پیامک هشدار نیز برای افراد تعریف شده ارسال می نماید.

 • بلندگوی دزدگیر

نیز باید از صدای قوی برخوردار باشد بنابراین بیشتر از بلندگو های بوقی استفاده می شود. دقت داشته باشید که سیم کشی بلندگو باید حتما توکار انجام شود. زیرا اگر اینکار را نکنید سارقین با قطع سیم ها مانع از اعلام هشدار دزدگیر توسط بلندگو می شوند.

 • باتری اضطراری

این وسیله در صورتیکه سارقین برق را قطع کنند و یا خرابکاری هایی انجام دهند برق دزدگیر را تامین می کند. ضمن اینکه تامین برق این باتری برای دزدگیر تا ۴۸ ساعت است.

 • چشم دزدگیر

چشم ها باید حرکت افراد حاضر در محل مشخص شده را تشخیص دهند. چشم های دزدگیر با توجه به تشخیص گرمای بدن موجوات زنده عمل می کنند. چشم ها انواع مختلفی دارند. از جمله:

 • چشم داخلی
 • چشم وزنی
 • چشم محیط خارج دزدگیر
 • چشم خطی
 • چشم پرده ای

البته دزدگیر اجزای بیشتری دارد که هرکدام در عملکرد آن موثر هستند اما اجزای تعریف شده در بالا از مهمترین آن ها هستند. شکل زیر اجزای اصلی یک دزدگیر را نشان می دهد.


برای مشاهده بهترین برند دزدگیر اماکن در یانوس کلیک کنید.


 

طریقه نصب دزدگیر منزل

برای نصب دزدگیر منزل ابتدا باید یک نصاب دزدگیر حرفه ای پیدا کرد زیرا سیستم های امنیتی خانگی کمی پیچیده هستند. اما در بازار، سیستم های امنیتی برای منازل وجود دارد که به صورت کیت عرضه می شوند و تمامی افراد می توانند آن را نصب کنند. در این صورت ابتدا باید منبع را متصل کنید.

این موضوع را هم در نظر داشته باشید که، جایی که می خواهید نصب دزدگیر منزل را انجام دهید، بررسی کنید و با فکر انتخاب کنید.

اگر می خواهید که نصب دزدگیر منزل را بیرون از ساختمان انجام دهید باید آن را در برابر باران و آب محافظت نمایید برای این منظور باید از جعبه های فلزی محافظ استفاده کنید. اما اگر منبع را داخل خانه نصب می کنید دیگر نیازی به محافظ نیست. بعد از آن شما باید صفحه را در جای مناسب نصب کنید و می توانید از سوئیچ های حسگر آتش نیز استفاده کنید.

بعد از آن که تمام این کار ها انجام شد؛ نوبت به سیم کشی سیستم امنیتی می رسد. برای سیم کشی از دورترین مکان از منبع صدا آغاز کنید.

سر سیم ها را به صورت حلقه در بیاورید و آن ها را در ترمینال های جدا از هم روی سوئیچ یا درب پیچ کنید. بعد از سیم کشی نوبت به نصب باتری می رسد. شما می توانید از دو باتری ۶ ولتی برای دزدگیر خود استفاده کنید. به این صورت و با انجام موارد ذکر شده به راحتی می توانید نصب دزدگیر منزل خود را با دقت بالا و اطمینان کامل انجام دهید.

طریقه نصب دزدگیر در اماکن

دزدگیرها توسط شرکت های مختلفی ساخته و روانه بازار می شوند اما طریقه نصب اکثر آنها تقریبا یکسان است. در ادامه مقاله نحوه نصب دزدگیر در اماکن را توضیح خواهیم داد. برای نصب دزدگیر در اماکن ابتدا همانطور که در بالا توضیح دادیم باید اجزاء و ساختار کلی دزدگیر را بشناسید. بعد از آن می توانید مراحل نصب دزدگیر در اماکن را انجام دهید.

مراحل سیم کشی و نصب دزدگیر اماکن

 1. نصب چشمی سیمی

مهمترین نکته در سیم کشی هنگام نصب دزدگیر اماکن، سیم کشی چشم های سیمی دزدگیر است. در سیم کشی چشمی ها هنگام نصب دزدگیر اماکن جهت مثبت و منفی سیم تغذیه از اهمیت بالایی برخوردار است و باید جهات مثبت و منفی بطور صحیح انجام گیرند. قسمت tamper در چشمی ها به زون ۲۴ ساعته متصل شود تا اگر سیستم خاموش بود هشدار توسط چشمی دزدگیر صورت گیرد.

 1. نصب بلندگو

برای نصب بلندگو هنگام نصب دزدگیر اماکن، فقط کافی است سیم های خارج شده از بلندگو را به قسمت SPK متصل کرد. لازم به ذکر است که جهت سیم بندی در این باره زیاد مهم نیست.

 1. نصب پدال

پدال دارای سه سیم است که یکی از سیم ها به صورت مشترک استفاده می شود و دو سیم دیگر با توجه به خروجی زون ۲۴ ساعته انتخاب می شوند. باید خروجی پدال و ورودی دزدگیر به هم متصل شوند تا در مواقعی که سیستم خاموش است با فشار دادن پدال بتوان دزدگیر را فعال نمود و اعلام هشدار را روشن کرد. در نتیجه هنگام نصب دزدگیر اماکن به طریقه نصب پدال بسیار دقت کنید.

 1. نصب مگنت

اینکار بسیار ساده است و باید دو رشته سیم مگنت را به زونهای دزدگیر اماکن متصل نمود.

 1. نصب باتری

برای اینکه بتوان باتری را به دزدگیر اماکن متصل نمود باید جهت مثبت و منفی را رعایت کرد.

 

نصب دزدگیر اماکن سیم کارتی

اما دزدگیر های دیگری نیز وجود دارند که امکانات متفاوتی نسبت به دزدگیرهای معمولی دارند. دزدگیر اماکن سیم کارتی از جدیدترین دزدگیر ها است. نصب دزدگیر اماکن سیم کارتی این روز ها معمولا برای منازل، دفاتر و مغازه ها انجام می شود. برای نصب دزدگیر اماکن سیم کارتی این قابلیت وجود دارد که سیمکارت روی آن نصب شود و امکان برقراری تماس را بدون استفاده از خط تلفن شهری مهیا سازد.

سارقین دزدگیر هایی که با خط تلفن ثابت کار می کنند را می توانند خیلی سریع با قطع کردن سیم تلفن از کار بیاندازند.

اما در اینگونه دزدگیر ها این امکان را ندارند. دزدگیر های سیمکارتی انواع مختلفی دارند که این انواع بر اساس امکاناتی که دارند دسته بندی می شود. دزدگیر های سیمکارتی به دو نوع تصویری و ساده دسته بندی می شوند. در نصب دزدگیر سیم کارتی از نوع تصویری از تجهیزاتی مانند: آیفون های تصویری و دوربین های مدار بسته استفاده می شود با این تفاوت که قابلیت هشدار سرقت دارد.

از جمله مزیت هایی که می توان برای دزدگیر های سیم کارتی برشمرد، این است که این دزدگیرها قادر اند ارتباطی سریع و باکیفیت از طریق تماس تلفنی با صاحب مکان مورد نظر برقرار کنند.

نصب دزدگیرهای بیسیم

دزدگیرهای بی سیم ارتباط وایرلس را بدون هیچگونه ارتباط سیمی بین پنل مرکزی و سنسور ها (سنسور وزنی، سنسور حرکتی و …) برقرار می کنند. طرز کار دزدگیر های بی سیم بدین صورت است که بعد از تشخیص ورود غیرمجاز به مکان مورد نظر دزدگیر با ارسال پالس باعث تحریک سیستم می شود و آژیر به صدا در می آید و فرمان شماره گیری اضطراری صادر می شود.

نصب دزدگیر بیسیم و راه اندازی این نوع دزدگیر ها بسیار ساده است و در ضمن این نوع دزدگیر از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.

دزدگیرهای بی سیم معمولا بدون هیچگونه خطایی کار می کنند و در اروپا به عنوان دزدگیر پرکاربرد شناخته می شوند. به همین جهت نصب دزدگیر بیسیم این روز ها به صورت گسترده تری انجام می شود.

دزدگیرهای متفاوتی توسط شرکت های سازنده به بازار روانه می شوند. اما نحوه نصب همه آن ها تقریبا یکسان است. حذف سیم کشی از نصب دزدگیر بیسیم و کم شدن هزینه هایی که به دنبال داشت باعث شده است که این دزدگیر بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. این موارد را می توان برای دزدگیرهای بی سیم مزیت به حساب آورد.

نصب دزدگیر منزل بیسیم

این دزدگیر به این صورت کار می کند که چشم بی سیم به طور وایرلس با دستگاه کد می شود و ارتباط به صورت بی سیم برقرار می شود. اما باید هنگام استفاده از چشم وایرلس در نصب دزدگیر بیسیم مواردی را در نظر داشته باشید.

به دلیل اینکه احتمال می رود خرابکاری های فنی در این نوع دزدگیر ها صورت بگیرد حتما توصیه می شود که همیشه یک چشم باسیم داشته باشید. زیرا تنها عیبی که دزدگیر های بی سیم دارند این است که در مکان هایی که تردد زیاد است، مصرف باتری آن هم افزایش پیدا می کند و از طول عمر باتری کاسته می شود.

از اینکه این مقاله را تا انتها مطالعه کردید و ما را همراهی کردید . از شما ممنون هستیم اگر هر گونه سوالی دارید و در این راهنما متوجه آن نشدید شما می توانید با شماره های شرکت وستا تکنولوژی تماس گرفته یا از طریق پرسش و پاسخ سوالات خود را در انتهای مقاله درج کنید و یا از طریق فرم ارتباط با ما نیاز های خود را بگوید تا کارشناسان ما در نزدیکترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند و در صورت نیاز به تیم نصب و نصاب نیروی متخصص برای شما فرستاده شود تا نصب دزدگیر اماکن و نصب دزدگیر منزل شما انجام گردد.


برای مشاهده انواع و قیمت باتری دزدگیر در یانوس کلیک کنید.


مواردی که از چشم بی سیم نباید استفاده کرد

 • در مکان هایی که تردد زیاد است از این چشم بی سیم استفاده نکنید.
 • سطح مصرف باتری را افزایش می دهد.
 • به دلیل اینکه نگهداری این دزدگیر سخت است و تعویض باتری داخلی آن مشکل است.
 • در محیط هایی که نویز زیاد است این چشم بی سیم استفاده نمی شود.
 • در مکان هایی که حساسیت بالایی دارند بهتر است که از چشم بی سیم استفاده نشود.

 

مقاله مرتبط : دزدگیر منزل چی بخرم


نوشته های مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.