فروشگاه آنلاین یانوس
    سبد خرید شما خلی است
خانه / دزدگیر اماکن / مقایسه دزدگیر بیسیم و دزدگیر اماکن باسیم

مقایسه دزدگیر بیسیم و دزدگیر اماکن باسیم


admin-yanus
2020/10/06
دزدگیر اماکن
0 دیدگاه

دزدگیر سیمی چیست؟

دزدگیر سیمی یکی از انواع دزدگیر می باشد که از قدیم مورد استفاده ی افراد قرار می گرفته است. این دزدگیر به وسیله ی کابل ، ترانک و … استفاده می شود. این دزدگیر را می توان در ساختمان های مسکونی و اداری قرار داد اما با آمدن نمونه های جدید تر از انواع دزدگیر ، استقبال از این دزدگیر کاهش پیدا کرده است. نصب دزدگیر سیمی کمی زمان بر می باشد. به طور مثال برای خانه ای که 3 تا 4 اتاق خواب دارد باید حدود یک روز زمان گذاشت و این دزدگیر را نصب کرد.

دزدگیر سیمی از سیم های کشی تشکیل شده است که به پنل اصلی متصل هستند. این سیم های کشی باید به کناره های پنجره ها و درب ها قرار بگیرد که ممکن است زیبایی چندانی نداشته باشد. برای کم کردن این مشکل سیم ها درون ترانک و داکت قرار می گیرند.

این دزدگیر کاملا مورد اعتماد است و کمتر دچار خطا و اشتباه می شود.

دزدگیر بیسیم چیست؟

یکی از انواع دزدگیر ، دزدگیر بیسیم می باشد. این دزدگیر، دارای سنسور هایی می باشد که به صورت غیر مستقیم و بدون سیم کار می کنند. به همین سبب می توان آن را در هر مکانی نصب و استفاده کرد. این دزدگیر ها دارای سنسور هایی می باشند که از قبل برنامه ریزی شده اند و زمانی که در محل مورد نظر نصب می شوند، شروع به کار کرده و امنیت آن مکان را برقرار می کند.

تکنولوژی دزدگیر بیسیم بسیار پیشرفته می باشد و می تواند نظارت افراد را از طریق گوشی نیز ، میسر کند. در واقع دیگر لازم نیست که افراد حتما در خانه باشند تا امنیت آن مکان را برقرار کنند. این دزدگیر ها همچنین قابل پیشرفت می باشند و می توانند ارتقا یابند. همچنین این دزدگیر ها می توانند در هر مکانی نصب شوند.

آشنایی با تفاوت دزدگیر بیسیم و دزدگیر سیمی

این دو مورد از دزدگیر ها تفاوت های اساسی با یک دیگر دارند. هر کس که قصد خرید یکی از این دزدگیر ها را دارد باید اطلاعات کاملی از آن ها داشته باشد و تفاوت های آن ها را بشناسد. در این صورت است که افراد می توانند انتخاب مناسبی داشته باشند. از جمله مهم ترین تفاوت های دزدگیر بیسیم با دزدگیر سیمی موارد زیر می باشد.

مشاوره و راهنمایی رایگان با شماره ویژه : 66907089-021

امنیت

مهم ترین و اصلی ترین دلیل استفاده از دزدگیر منزل و اداره ، برقراری امنیت می باشد. به همین سبب داشتن امنیت بالا مهم ترین عامل برای انتخاب دزدگیر می باشد. دزدگیر بیسیم امنیت بسیار بالایی دارد. تنها محدودیت برای این دزدگیر ، مسدود کردن سیگنال می باشد. دزدگیر سیمی امنیت مناسبی دارد اما به اندازه ی دزدگیر بیسیم نمی باشد. زیرا عوامل زیادی مانند موش خوردگی سیم، قطعی آن و … می تواند آن را از کار بیندازد و نتواند امنیت را برقرار کند.

قابلیت جا به جایی

یکی دیگر از تفاوت های دزدگیر بیسیم و سیمی، قابلیت جا به جایی آن ها می باشد. دزدگیر بیسیم را می توان به راحتی جا به جا کرد. در واقع می توان به آسانی پنل اصلی و سنسور را قطع و جا به جا کرد. اما دزدگیر سیمی این گونه نیست و قابلیت جا به جایی ندارد.

میزان خطا

میزان خطا در دزدگیر بیسیم که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند بسیار پایین و در واقع صفر می باشد. اما دزدگیر های سیمی احتمال خطای ناچیزی دارند.

ظاهر

یکی از تفاوت های مهم دزدگیر بیسیم و دزدگیر سیمی ، ظاهر آن ها می باشد. ظاهر دزدگیر خانه که بیسیم باشد،  بسیار زیبا است و هیچ گونه فضایی از آن نمی گیرد. اما دزدگیر سیمی برای نصب و راه اندازی،  نیاز به کابل های متنوعی دارد. همین امر باعث می شود که زیبایی اماکن را دچار مشکل کند. به همین سبب دزدگیر اماکن بیسیم می باشد.

تغییر دکوراسیون

افراد ممکن است به هردلیلی بخواهند دکوراسیون منزل و اداره ی خود را تغییر دهند. در این صورت اگر از دزدگیر سیمی استفاده شده باشد باید دستگاه مورد نظر قطع شود و مجدد وصل شود. در وصل مجدد نیز ممکن است شما با خطا مواجه شوید. اما اگر از دزدگیر بیسیم به عنوان دزدگیر آپارتمان استفاده شده باشد، به راحتی می توان تغییر دکوراسیون را انجام داد. زیرا احتیاجی به جا به جایی سنسور ها وجود ندارد.

مشاوره و راهنمایی رایگان با شماره ویژه : 66907089-021

هزینه

یکی از مهم ترین عوامل برای انتخاب دزدگیر ، قیمت آن می باشد. بسیاری از افراد دزدگیر ارزان را انتخاب می کنند. دزدگیر ارزان منزل، می تواند بیسیم و یا سیمی باشد. اما در زمان خرید دقت کنید زیرا ممکن است در ابتدای امر دزدگیر سیمی قیمت مناسب تر به نظر آید، اما نصب این دزدگیر، هزینه های اضافی زیادی دارد. اما دزدگیر بیسیم، تنها هزینه ی اولیه دارد و هزینه ی جانبی و نصب ندارد. در نهایت، دزدگیر بیسیم ارزان تر از دزدگیر سیمی می باشد.

تلفن کننده

یکی دیگر از اجزای هر دزدگیری، تلفن کننده می باشد. برای دزدگیر ها می توان از دو نوع تلفن کننده سیم کارتی و یا خط ثابت استفاده شود. زمانی که تهدیدی تشخیص داده می شود ، با شماره های ذخیره شده در آن تماس گرفته و به آن ها اطلاع رسانی می شود.

 

نصب دزدگیر بیسیم

راه اندازی و نصب دزدگیر بیسیم بسیار راحت و آسان می باشد. در این دزدگیر ها ارتباط بین سنسور ها و پنل های مرکزی به وسیله ی ارتباط وایرلس انجام می شود. به همین سبب می توان آن ها را به راحتی و بدون دردسر نصب کرد.

دزدگیر بیسیم کاملا ایمن بوده و بدون خطایی نصب و راه اندازی می شود. در حال حاضر این نوع از دزدگیر بسیار پرطرفدار می باشد و استقبال زیادی از آن شده است. یکی از عوامل مهم در استقابل مردم از این دزدگیر، حذف هزینه های جانبی و نصب آن می باشد. زیرا دزدگیر هایی که در قدیم استفاده می شد هزینه های نصب زیادی داشت و زمان زیادی را نیز برای نصب احتیاج داشت. اما دزدگیر بیسیم در مدت زمان بسیار کوتاه نصب می شود.

شرکت های زیادی دزدگیر های بیسیم را به بازار عرضه می کنند اما باید بدانید که نصب آن ها تفاوتی با یک دیگر ندارند و به راحتی انجام می پذیرد.

نصب دزدگیر آپارتمان می تواند درون منزل و یا خارج از آن صورت گیرد. اگر می خواهید دزدگیر بیسیم را خارج از خانه نصب کنید باید دقت کنید که این کار را به صورت محافظت شده انجام دهید و حفاظی برای برف و باران روی آن ها قرار دهید.

یانوس برای آسایش شما انواع پکیج دزدگیر اماکن ، دزدگیر بیسیم و دزدگیر منزل را گرداوری کرده است.

 


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + نه =