ویژگیهای بهترین آداپتور دوربین مداربسته

انتخاب بهترین آداپتور برای دوربین مداربسته

انتخاب بهترین آداپتور برای دوربین

یکی از عوامل بسیار مهم در نصب دوربین مداربسته استفاده از بهترین آداپتور دوربین مدار بسته است . چرا که بیشترین مشکلات و خرابی ها و اتفاقات ناشی از این محصول نه چندان گران قیمت و بسیار مهم است . در سیستم های امنیتی و دوربین مداربسته این دستگاه وظیفه تامین برق دوربین ها ، دستگاه DVR و هارد دیسک را دارد . پس میبینیم که چقدر مهم است انتخاب آداپتور مناسب .

انواع آداپتور دوربین مداربسته :

  1. پاور صنعتی که معمولا از ۵ آمپر شروع می شوند .
  2. آداپتور به اصطلاح لپ تاپی

آداپتور صنعتی چیست ؟بهترین آداپتور دوربین مدار بسته

چیزی که اکثر مردم میدانند این مدل را برای چندین دوربین قرار میدهند و به آن می گویند . پاور مرکزی ، آداپتور صنعتی در دو نوع فن دار و بدون فن می باشد . و سیستم کاری آن کاملا متفاوت است . با آداپتور های دیگر که در اصطلاح به این مدل می گویند پاور سوئیچینگ که یکی از مشکلات رایج در آنها نبود قطع کن و نوسان گیر می باشد .

قطع کن در آداپتور دوربین مداربسته چیست ؟

قطع کن نامی هست که مردم عامه به آن میگویند ولی در عصر یک قطعه الکترونیکی می باشد که باعث می شود . زمانی که جریان برق زیادی وارد آداپتور می شود از آن عبور نکند . چرا که جریان بیش از حد برای دستگاه و دوربین مداربسته و هارد مضر است . و باعث سوختن تمامی تجهیزات می شود و متاسفانه در پاور های صنعتی این موضوع است . که در آنها به دلیل کاهیش قیمت برخی قطعات به کار نرفته است .

نوسان گیر در آداپتور دوربین مداربسته چیست ؟

موضوع بعدی که بسیار مهم هست . در انتخاب بهترین آداپتور دوربین مداربسته و جود نوسان گیر است . تقریبا همه ما دیده ایم بر روی برگه گارانتی محصولات الکترونیکی نوشته شده است : نوسانات برق شامل گارانتی نمی باشد !!

پس باید در نظر بگیریم که این موضوع بسیار مهم است . زیرا وقتی برق دچار نوساناتی می شود . این نوسانات به دستگاه منتقل می شود و دستگاه خراب می شود . اما زمانی که آداپتور انتخابی دارای نوسان گیر باشد . فقط اجازه عبور ولتاژ معینی را می دهد . که باعث میشود تجهیزات متصل به آن در سلامت باقی بمانند .

آداپتور لپ تاپی :

انتخاب آداپتور دوربین مدار بسته

این نوع از آداپتور به جرعت می توان گفتن ، بهترین آداپتور دوربین مداربسته است . چرا که در آن از نوسان گیر و قطع کن استفاده شده است . اما

به نسبت آداپتور های صنعتی از قیمت بالاتری برخوردار است . و بعضی از افراد جهت صرفه جویی از این مدل استفاده نمی کنند . اما به این موضوع

توجه ندارند که در آینده هزینه های بیشتری گریبان گیر آنها می شود .

۳ نکته مهم در خرید بهترین آداپتور دوربین مداربسته :

همانطور که گفتیم کدام مدل بهتر می باشد اما شما باید اطلاعاتی هم در مورد انتخاب آداپتور مناسب برای دوربین مداربسته خود داشته باشید !

در بازار آداپتور های ارزان قیمت زیادی وجود دارند . که از کیفیت تولید قطعات باپیین برخوردار هستند . و شاید تفاوت قیمت آن اصلا هم چشمگیر نباشد .

به طور مثلا قیمت یک آداپتور برای دوربین مداربسته بیست هزار تومانی بی کیفیت و یک آداپتور ۳۵ هزار تومانی کیفیت مناسب دارد . فقط همین مبلغ اندک می باشد .

  1. هر دوربین مداربسته در زمان روز یک آمپر و در شب بخاطر دید در شب ۱.۸ آمپر مصرف دارد . که شما باید دو آمپر واقعی خریداری کنید .
  2. در دستگاه دوربین مداربسته چهار کانال یک آداپتور دو آمپر قرار دارد و تا هارد دیسک یک ترابایت را پشتیبانی می کند . اگر شما قصد دارید هارد بیشتر بر روی دستگاه قرار دهید باید آداپتور ۲ آمپر انتخاب کنید.
  3. به ازای هر دوربین مداربسته یک آداپتور ۲ آمپر انتخاب کنید . از پاور مرکزی استفاده نکنید . زیرا در صورت سوختن آداپتور مرکزی تمامی دوربین ها قطع می شوند . یک بار هزینه بیشتر انجام دادن بهتر از پشیمانی است .

یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب دوربین مداربسته باید در نظر داشته باشید، انتخاب آداپتور آن است. منبع تغذیه دوربین بایستی از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا بتوانید سیستم مداربسته پایداری را در اختیارتان قرار دهد. دوربین‌های مداربسته به یک آمپر جریان، NVR یا DVRو هارد دیسک نیاز دارد تا روشن شود. در این مطلب با یانوس همراه باشید تا با هم نحوه پیدا کردن بهترین آداپتور دوربین مداربسته را بررسی کنیم.

 انواع آداپتور دوربین مداربسته و تکنولوژی آن‌ها

آداپتور یا منبع تغذیه دوربین‌های مداربسته به صورت کلی در دو نوع سوئیچینگ و معمولی وجود دارند. نوع سوئیچینگ، تکنولوژی جدیدی دارد که با به کار گیری مدار مجتمع، ولتاژ ورودی برق شهر را به سادگی به ولتاژ مستقیم تبدیل می‌کند. در حالی که منابع تغذیه معمولی، دارای یک ترانسفورماتور بوده که برق شهر را ابتدا به ولتاژ پایین تبدیل می‌کند؛ سپس آن را با کمک یک پل دیودی و فیلتر RC، برای استفاده DC و ولتاژ مستقیم مناسب می‌کند. در واقع ترکیبی از ترانسفورماتور، پل دیویری، مقاومت، دیود زنر، رگولاتور و … سطح ولتاژ صاف می‌شود.

انواع آداپتور بر اساس دوربین

در صورتی که بخواهیم با توجه به دوربین‌های مداربسته، آداپتورها را دسته‌بندی کنیم، این بخش نیز به دو دسته توزیعی و متمرکز تقسیم می‌شود. به این صورت سازنده برای دوربین، منبع تغذیه توزیع شده به کار می‌برد یا کاربر، با استفاده از یک مدل آداپتور صنعتی با آمپراژ بالا، تعدادی دوربین را به تنها یک منبع تغذیه متمرکز، وصل کند.

مزایای استفاده از منبع تغذیه متمرکز

در صورتی که از این نوع منبع تغذیه برای دوربین‌های مداربسته خود استفاده کنید، راندمان بالاتری از آداپتور را به نسبت استفاده از آداپتورهای تک دوربینه شاهد هستید. علاوه بر این، سیستم سیم‌کشی دوربین تنها به یک ۱۲ ولت است که از همین رو خطرهای احتمالی بروز آسیب در سیستم دوربین‌های مداربسته را پایین می‌آورد. شیوه عیب‌یابی در این نوع منابع تغذیه راحت‌تر است. اگر کابل کواکسیال تصویر و کابل برق منبع تغذیه در کنار هم قرار بگیرند، نویزی در داخل تصویر نمی‌افتد.

معایب استفاده از منبع تغذیه متمرکز

اگرچه شیوه متمرکز، مقرون به صرفه است، اما در نظر داشته باشید در صورتی که دوربین‌ها به یک منبع تغذیه متمرکز با آمپر بالا وصل شوند، در صورتی که آداپتور آسیب ببیند، همزمان تمام دوربین‌هایی که به آن وصل بودند از کار می‌افتد.

آداپتورهای توزیعی برای راه‌اندازی دوربین به کابل‌کشی ۲۲۰ ولت نیاز دارند؛ در حالی که در سیم‌کشی آداپتورهای متمرکز برای چند دوربین، کابل‌کشی برای ولتاژ دی سی و جریان مستقیم نیاز است. در این صورت افت ولتاژ بیشتر است و گاهی در مدت طولانی منبع تغذیه متمرکز با افت ولتاژ شدیدی روبرو می‌شود.

مزایای استفاده از آداپتور توزیعی

در صورتی که منبع تغذیه خراب شود، تنها دوربین مداربسته به آن دچار مشکل شده و تعویض و عیب‌یابی آن راحت‌تر است. همچنین به خاطر عدم وجود برق ۲۲۰ ولتی، دیگر افت ولتاژی نداریم.

معایب استفاده از آداپتور توزیعی

در این نوع آداپتورها، معمولاً شاهد عمر کوتاه‌تری نسبت به آداپتورهای صنعتی هستید. ضمن اینکه در صورت استفاده از کابل‌های بی‌کیفیت در سیستم دوربین مداربسته، ممکن است اختلالات احتمالی افزایش پیدا کند و سبب خسارت شود. ضمن اینکه این آداپتورها در یک باکس پلاستیکی قرار می‌گیرند که معمولاً جلوه زیبایی از قرار گرفتن باکس در کنار دوربین ندارد.

در ادامه با هم برخی از نمونه‌های منبع تغذیه غیر صنعتی ارزان را می‌بینیم که با استفاده از یک کانکتور، قابلیت اتصال به چند دوربین را پیدا می‌کند.

انواع آداپتور بر اساس جریان مورد نیاز

در این دسته‌بندی با استفاده از جریان مورد نیاز و توان مصرفی دوربین مداربسته، کم‌توان‌ترین آداپتورها را می‌توان با جریانی حدوداً پایین‌تر از ۵۰۰ یا ۸۰۰ میلی‌آمپر دانست. آداپتورهای دوربین مدا‌ربسته در انواع دیگردر آمپراژ ۱، ۲ یا ۵ آمپر تولید می‌شود.

 بهترین آداپتور دوربین مداربسته چه ویژگی‌هایی دارد؟

ساده‌ترین نکته‌ای که در آداپتورهای دوربین‌های مداربسته باید در نظر گرفت، رعایت اصول استاندارد در تغذیه دوربین مداربسته است. از دوربین‌هایی که منبع تغذیه آن‌ها آداپتور است، زمانی استفاده می‌شود که فاصله دوربین تا محل تصویر زیاد باشد. در این زمان هر دوربین به یک آداپتور ۱۲ ولتی متناوب و جریان ۲ آمپری متصل می‌شود که کابل آن از محل رکوردر تا محل نصب دوربین کشیده شده است. آداپتور دوربین در کنار دوربین و داخل یک باکس کوچک قرار می‌گیرد.

تشخیص اصل یا تقلبی بودن آداپتور دوربین مداربسته

مهم‌ترین نکته‌ای که از همان ابتدا توجه‌تان را در مورد آداپتورهای دوربین مداربسته جلب می‌کند، توجه به متریال موجود در ساخت آداپتور است. کیفیتی که در نمونه آداپتور اصلی با آداپتور قلابی به کار رفته است، کاملاً مشخص است. ضمن اینکه خرید از برندهای معتبر و فروشگاه‌های تخصصی می‌تواند خیال‌تان را از این بابت راحت کند، چرا که دارا بودن گارانتی و خدمات پس از فروش، این اطمینان را به شما می‌دهد تا در صورت اصل نبودن آداپتور آن را تعویض کنید.

نکات مهم در انتخاب آداپتور دوربین مداربسته

در انتخاب آداپتور دوربین مداربسته در نظر داشته باشید که آداپتوری با توانی بالاتر از دوربین استفاده کنید. برای مثال اگر دوربین مداربسته شما دارای جریان نامی ۱.۳ آمپر است، بهتر است جریان مصرفی را به سمت بالا گرد کنید و از آداپتور ۲ آمپری استفاده کنید. در واقع از آداپتوری که دارای ولتاژ ۱۲ ولت و جریان ۲ آمپر است، استفاده کنید.

علاوه بر این، در انتخاب آداپتورهای دوربین مداربسته، به طرح آن نیز توجه کنید. اگر دوربین دارای فن خنک‌کننده یا هیتر گرم‌کننده و … است، در این صورت آداپتوری مناسب برای دوربین شما است که علاوه بر تأمین توان مصرفی نامی دوربین، بتواند از پس تأمین توان مورد نیاز برای قابلیت‌های دیگر دوربین نیز بربیاید.

نکته دیگری که در خرید آداپتور دوربین مداربسته باید در نظر داشته باشید این است که حتماً آداپتور دارای فیلتر نویزگیر باشد تا بتواند خروجی آن را رگوله کند.

با هم ویژگی بهترین آداپتورهای دوربین مداربسته و نکاتی که هنگام خرید باید در نظر بگیرید، بررسی کردیم. در هر صورت به خاطر داشته باشید که دوربین مداربسته را از مرکز تخصصی و مرجع خریداری کنید تا از اصالت و کیفیت قطعات آن، از جمله آداپتور خیال‌تان راحت باشد. در این زمینه، فروشگاه اینترنتی یانوس در خدمت شما عزیزان است.

admin-yanus
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *