فروشگاه آنلاین یانوس
    سبد خرید شما خلی است
خانه / مقالات / دوربین مداربسته AHD چیست؟

دوربین مداربسته AHD چیست؟


admin-yanus
2020/09/02
مقالات
0 دیدگاه

تاریخچه تکنولوژی دوربین مداربسته AHD :

AHD نام یک تکنولوژی به روز برای راه اندازی دوربین مداربسته است. این تکنولوژی جایگزین آنالوگ شد. در گذشته تکنولوژی آنالوگ به صورت گسترده ای در تمامی اماکن مورد استفاده قرار می گرفت. ضعف کیفیت تصویر دوربین های آنالوگ باعث شد تکنولوژی جدید دوربین مدار بسته AHD وارد بازار شود. با ورود این تکنولوژی، دوربین های آنالوگ تقریبا از بازار حرف شدند.

معرفی و عملکرد:

دوربین مداربسته AHD با معرفی رزولوشن تصویر 1 مگاپیکسل وارد بازار شد. کیفیت دوربین مداربسته AHD از روز ورود به بازار با سرعت فزاینده ای رو به افزایش بوده است. هم اکنون دوربین های AHD با کیفیت 12 مگاپیکسل وارد بازار شده است که کیفیت فوقالعاده مطلوبی دارند.

عملکرد تکنولوژیAHD:

در این سیستم تصاویر در سمت دوربین کدگذاری (Encode) و در سمت دستگاه کدگشایی (Decode) می شود. تصاویر کدگذاری شده بر روی یک کابل از جنس مس که به کابل کواکسیال شهرت دارد منتقل می شود. برای استفاده از سیستم AHD به دستگاهی به نام DVR نیاز است. وظیفه اصلی دستگاه DVR کدگشایی تصاویر می باشد.

جهت کدگشایی نیاز به قطعه ای به نام Decoder در دستگاه می باشد. اولین و بزرگترین تولید کننده قطعه Decoder برای دوربین AHD درجهان شرکت Nextchip می باشد. لازم به ذکر است شرکت Nextchip مخترع و بنیان گذار تکنولوژی AHD می باشد.

قابلیت های AHD:

راه اندازی ساده: از ویژگی های بارز دوربین مداربسته که باعث علاقه کارشناسان امنیتی برای استفاده از آن می شود سادگی نصب و راه اندازی آن است. دوربین مداربسته AHD تنها با اتصال صحیح کابل و برقراری جریان برق آن روشن می شود و تصویر می دهد.

سرعت بالای تصویر: به دلیل کم بودن حجم تصاویر AHD، سرعت انتقال و نمایش بالایی در این نوع تکنولوژی وجود دارد.

مقرون به صرفه بودن: سیستم AHD به نسبت سایر تکنولوژی ها دارای قیمت پایین تری است. به طور کلی سیستم های آنالوگ قیمت پایین تری نسبت به سیستم های دیجیتال دارند.

 

قابلیت ضد نور (WDR): دوربین های مداربسته AHD که مجهز به این تکنولوژی می باشد را می توان رو به نور مستقیم آفتاب نصب نمود و تصاویر روشنی دریافت کرد. بدون این تکنولوژی تصاویر تاریک و سیاه می شوند.

نیازمندی های نصب دوربین مداربسته AHD:

برای نصب سیستم مداربسته با تکنولوژی AHD به تجهیزات زیر نیاز است. مقدار و تعداد هریک از آن ها به محل نصب و شرایط و نیازهای امنیتی آن جا بر می گردد.


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 6 =