فروشگاه آنلاین یانوس
    سبد خرید شما خلی است
خانه / دوربین مداربسته / بهترین آداپتور دوربین مدار بسته | راهنمای خرید آداپتور دوربین مداربسته

بهترین آداپتور دوربین مدار بسته | راهنمای خرید آداپتور دوربین مداربسته


admin-yanus
2020/01/22
دوربین مداربسته
0 دیدگاه

انتخاب بهترین آداپتور برای دوربین

یکی از عوامل بسیار مهم در نصب دوربین مداربسته استفاده از بهترین آداپتور دوربین مدار بسته است . چرا که بیشترین مشکلات و خرابی ها و اتفاقات ناشی از این محصول نه چندان گران قیمت و بسیار مهم است . در سیستم های امنیتی و دوربین مداربسته این دستگاه وظیفه تامین برق دوربین ها ، دستگاه DVR و هارد دیسک را دارد . پس میبینیم که چقدر مهم است انتخاب آداپتور مناسب .

انواع آداپتور دوربین مداربسته :

  1. پاور صنعتی که معمولا از 5 آمپر شروع می شوند .
  2. آداپتور به اصطلاح لپ تاپی

آداپتور صنعتی چیست ؟بهترین آداپتور دوربین مدار بسته

چیزی که اکثر مردم میدانند این مدل را برای چندین دوربین قرار میدهند و به آن می گویند . پاور مرکزی ، آداپتور صنعتی در دو نوع فن دار و بدون فن می باشد . و سیستم کاری آن کاملا متفاوت است . با آداپتور های دیگر که در اصطلاح به این مدل می گویند پاور سوئیچینگ که یکی از مشکلات رایج در آنها نبود قطع کن و نوسان گیر می باشد .

قطع کن در آداپتور دوربین مداربسته چیست ؟

قطع کن نامی هست که مردم عامه به آن میگویند ولی در عصر یک قطعه الکترونیکی می باشد که باعث می شود . زمانی که جریان برق زیادی وارد آداپتور می شود از آن عبور نکند . چرا که جریان بیش از حد برای دستگاه و دوربین مداربسته و هارد مضر است . و باعث سوختن تمامی تجهیزات می شود و متاسفانه در پاور های صنعتی این موضوع است . که در آنها به دلیل کاهیش قیمت برخی قطعات به کار نرفته است .

نوسان گیر در آداپتور دوربین مداربسته چیست ؟

موضوع بعدی که بسیار مهم هست . در انتخاب بهترین آداپتور دوربین مداربسته و جود نوسان گیر است . تقریبا همه ما دیده ایم بر روی برگه گارانتی محصولات الکترونیکی نوشته شده است : نوسانات برق شامل گارانتی نمی باشد !!

پس باید در نظر بگیریم که این موضوع بسیار مهم است . زیرا وقتی برق دچار نوساناتی می شود . این نوسانات به دستگاه منتقل می شود و دستگاه خراب می شود . اما زمانی که آداپتور انتخابی دارای نوسان گیر باشد . فقط اجازه عبور ولتاژ معینی را می دهد . که باعث میشود تجهیزات متصل به آن در سلامت باقی بمانند .

آداپتور لپ تاپی :

بهترین نوع آداپتور دوربین مداربسته

این نوع از آداپتور به جرعت می توان گفتن ، بهترین آداپتور دوربین مداربسته است . چرا که در آن از نوسان گیر و قطع کن استفاده شده است . اما

به نسبت آداپتور های صنعتی از قیمت بالاتری برخوردار است . و بعضی از افراد جهت صرفه جویی از این مدل استفاده نمی کنند . اما به این موضوع

توجه ندارند که در آینده هزینه های بیشتری گریبان گیر آنها می شود .

3 نکته مهم در خرید بهترین آداپتور دوربین مداربسته :

همانطور که گفتیم کدام مدل بهتر می باشد اما شما باید اطلاعاتی هم در مورد انتخاب آداپتور مناسب برای دوربین مداربسته خود داشته باشید !

در بازار آداپتور های ارزان قیمت زیادی وجود دارند . که از کیفیت تولید قطعات باپیین برخوردار هستند . و شاید تفاوت قیمت آن اصلا هم چشمگیر نباشد .

به طور مثلا قیمت یک آداپتور برای دوربین مداربسته بیست هزار تومانی بی کیفیت و یک آداپتور 35 هزار تومانی کیفیت مناسب دارد . فقط همین مبلغ اندک می باشد .

  1. هر دوربین مداربسته در زمان روز یک آمپر و در شب بخاطر دید در شب 1.8 آمپر مصرف دارد . که شما باید دو آمپر واقعی خریداری کنید .
  2. در دستگاه دوربین مداربسته چهار کانال یک آداپتور دو آمپر قرار دارد و تا هارد دیسک یک ترابایت را پشتیبانی می کند . اگر شما قصد دارید هارد بیشتر بر روی دستگاه قرار دهید باید آداپتور 2 آمپر انتخاب کنید.
  3. به ازای هر دوربین مداربسته یک آداپتور 2 آمپر انتخاب کنید . از پاور مرکزی استفاده نکنید . زیرا در صورت سوختن آداپتور مرکزی تمامی دوربین ها قطع می شوند . یک بار هزینه بیشتر انجام دادن بهتر از پشیمانی است .

ما در یانوس دوست داریم راهنما و همکار تمامی کاربران باشیم تا از اشتباهات فنی در زمینه خرید دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن جلو گیری نماییم .


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 17 =